Odzyskiwanie danych z dysku SSD to w tej chwili statystycznie najbardziej wzięta usługa branży odzyskiwania danych. Wielość producentów powoduje ciągłe awarie gdyż prześcigając się nawzajem na rynku dysków powoduje to sięganie po nowe niesprawdzone w pełni rozwiązania technologiczne.

Dyski SSD cieszą się coraz większą popularnością – są szybsze, cichsze i wygodniejsze w użytkowaniu niż dyski HDD. Od kilku lat producenci laptopów fabrycznie montują dyski SSD w swych urządzeniach. Awaria dysku SSD wynika zazwyczaj z uszkodzenia strefy logicznej, bądź elementów elektroniki dysku – kości pamięci, bądź procesora obsługującego pamięć.

Obsługujemy dyski SSD wszystkich producentów: Adata, Apacer, Corsair, Crucial, Gigabyte, GoodRam, HGST, HP, Integral, Intel, Intenso, Kingston, Lenovo, Micron, LiteOn, Mushkin, OCZ, OWC, Partiot, Platinum, Plextor, San Disk, Samsung, Seagate, Silicon Power, Team Group, Toshiba, Transcend, Verbatim, Western Digital.

Technologia CHIP OFF

Jako jedni z nielicznych biegle posługujemy się innowacyjną metodą wyczytywania danych bezpośrednio z kości pamięci. Pozwala ona na odzyskiwanie danych z nośników uszkodzonych fizycznie, a także w przypadkach usterek logicznych, w których zwykłe programowe metody zawodzą.

Dysk z kartą Flash

Jesteśmy po to, by Ci pomóc

Utraciłeś dane, a może ktoś wykradł Twoje poufne informacje? Teraz już tylko krok dzieli Cię od rozwiązania problemu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu przeprowadzenia konsultacji. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania oraz zaproponują najwygodniejszą formę dostarczenia nośnika do naszej firmy.

Jeżeli zależy Ci na czasie możesz wypełnić formularz zgłoszenia online, oddzwonimy
niezwłocznie.

663 690 690 Zadaj pytanie Wypełnij zgłoszenie

Odzyskiwanie danych z dysku SSD to stosunkowo nowa usługa, co wynika przede wszystkim z faktu, iż dyski SSD w powszechnym użyciu są od zaledwie kilku lat. Poza tym, póki co, ich ceny są dosyć wygórowane, jak na możliwości przeciętnego użytkownika.

Mają jednak też wiele zalet – przede wszystkim są szybkie, bezgłośne oraz nie mają elementów mechanicznych, które mogą ulec uszkodzeniu. Nie oznacza to jednak, że dyski SSD są bezawaryjne – wręcz przeciwnie, psują się równie często co dyski HDD. Odzyskiwanie danych z dysku SSD przebiega jednak zupełnie inaczej niż w odniesieniu do tradycyjnych twardzieli.

Dyski SSD zbudowane są praktycznie z samej elektroniki i to ona ulega różnego rodzaju awariom. Odzyskiwanie danych z dysku SSD polega zatem na odbudowaniu uszkodzonych układów, a następnie zapewnieniu danym spójności logicznej.

W odniesieniu do odzyskiwania danych z dysków SSD zastosowanie znajduje również metoda CHIP OFF, polegająca na uzyskiwaniu dostępu do danych bezpośrednio z poziomu kości pamięci urządzenia.

Choć odzyskiwanie danych z dysku SSD jest stosunkowo złożoną i skomplikowaną operacją, prace prowadzone w specjalistycznym laboratorium zwykle kończą się sukcesem.