Odzyskiwanie danych z dysku zewnętrznego jest w chwili obecnej na drugiej pozycji po uszkodzeniach dysków wewnętrznych razem z dyskami SSD. Użytkownicy coraz chętniej sięgają po dyski zewnętrzne jako nośniki przeznaczone do archiwizacji danych. Mobilny charakter nośników oraz łatwość ich transportu sprawiają, że dyski przenośne szczególnie narażone są na usterki fizyczne.

Najczęstsze uszkodzenia dysków zewnętrznych

  • uszkodzenie głowic
  • uszkodzenie talerzy
  • uszkodzenie silnika

Więcej o dyskach dowiesz się na stronie odzyskiwanie danych z dysku Jeśli jesteś gotowy skorzystać z naszych usług wypełnij zgłoszenie online

Utraciłeś dane z dysku – nie podejmuj samodzielnych prób ich odzyskania

Wszelkie samodzielne działania mogą utrudnić, bądź wręcz uniemożliwić odzyskanie danych w laboratorium. Aby uniknąć nieodwracalnych błędów przeczytaj nasz poradnik.

Poradnik

Dysk z kartą Flash

Jesteśmy po to, by Ci pomóc

Utraciłeś dane, a może ktoś wykradł Twoje poufne informacje? Teraz już tylko krok dzieli Cię od rozwiązania problemu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu przeprowadzenia konsultacji. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania oraz zaproponują najwygodniejszą formę dostarczenia nośnika do naszej firmy.

Jeżeli zależy Ci na czasie możesz wypełnić formularz zgłoszenia online, oddzwonimy
niezwłocznie.

663 690 690 Zadaj pytanie Wypełnij zgłoszenie

Odzyskiwanie danych z dysku zewnętrznego to usługa skierowana do wszystkich użytkowników dysków przenośnych, które uległy uszkodzeniu, bądź z których użytkownik przypadkowo wykasował dane. Odzyskiwanie danych z dysku zewnętrznego związane jest przede wszystkim z fizycznymi uszkodzeniami tych nośników – dyski zewnętrzne są o wiele bardziej narażone na awarie, z uwagi na ich mobilny charakter.

Nośniki zewnętrzne często przenoszone np. z biura do domu, przewożone na spotkanie w celu przeprowadzenia prezentacji, transportowane w damskiej torebce, czy wręcz kieszeni. W związku z tym o usterkę dysku zewnętrznego naprawdę nie jest trudno.

Dyski zewnętrzne coraz częściej wykorzystywane są także jako magazyny danych, przeznaczone do archiwizacji najważniejszych informacji. Wszystko to sprawia, że utrata danych z dysku zewnętrznego może być szczególnie bolesna dla użytkownika.

Odzyskiwanie danych z dysku zewnętrznego to zwykle operacja zbliżona do odzyskiwania danych z dysku, bowiem w obudowie zewnętrznej znajduje się dysk niemal taki sam, jak montowany jest w komputerze.

Po zakończeniu realizacji usługi odzyskiwania danych z dysku, informacje zapisywane są na nowym, sprawnym nośniku, a następnie przekazywane właścicielowi.