Macierze RAID to zaawansowane rozwiązania programowo – sprzętowe, mające na celu zwiększenie przestrzeni do gromadzenia danych oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa przechowywanych na nich informacji. Odzyskiwanie danych z macierzy RAID. Macierze wykorzystywane są w profesjonalnych serwerowniach jako zestawienie wielu dysków twardych, bądź małych firmach używających prostych dwu – lub trzy dyskowych serwerów NAS.

Jeśli chciałbyś więcej informacji to zadaj pytanie

Uszkodzenia macierzy:

Odzyskiwanie danych z macierzy dotyczy najczęściej przypadków utraty spójności logicznej, bądź fizycznych usterek dysków zestawionych w macierzy. W celu odzyskania danych konieczne jest przywrócenie nośnikom sprawności na potrzeby wykonania kopii danych, a następnie odbudowa struktury logicznej macierzy.

W bardziej złożonych kombinacjach na dyskach fizycznych instalowane są dodatkowo maszyny wirtualne, co w procesie odzyskiwania danych stanowi dodatkowe utrudnienie.

Odzyskiwanie danych z macierzy stanowi wysoce zaawansowany proces technologiczny – wymaga zespołu ekspertów, dużego doświadczenia oraz znajomości budowy macierzy.

 

Najpopularniejsze konfiguracje macierzy RAID:

  • RAID 0               
  • RAID 1
  • RAID 5
  • RAID 10
  • RAID
  • RAID

Dysk z kartą Flash

Jesteśmy po to, by Ci pomóc

Utraciłeś dane, a może ktoś wykradł Twoje poufne informacje? Teraz już tylko krok dzieli Cię od rozwiązania problemu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu przeprowadzenia konsultacji. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania oraz zaproponują najwygodniejszą formę dostarczenia nośnika do naszej firmy.

Jeżeli zależy Ci na czasie możesz wypełnić formularz zgłoszenia online, oddzwonimy
niezwłocznie.

663 690 690 Zadaj pytanie Wypełnij zgłoszenie

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID to zaawansowany technologicznie oraz czaso- i pracochłonny proces. Wynika to przede wszystkim ze specyfiki budowy i działania macierzy. Odzyskiwanie danych z macierzy RAID wymaga zatem znajomości tematu na poziomie eksperckim. Nawet osoby posiadające podstawowe umiejętności niezbędne do konfiguracji macierzy nie posiadają kwalifikacji niezbędnych do przeprowadzenia procesu odzyskiwania danych z macierzy RAID. W zależności od typu raida, ilości dysków z których jest zestawiony, ich pojemności oraz poziomu wirtualizacji odzyskiwanie danych z macierzy RAID może trwać nawet kilka, czy kilkanaście dni. Szczególnie skomplikowane jest odzyskiwanie danych z macierzy RAID, w której uszkodzeniu mechanicznemu uległ jeden, bądź więcej dysków. W takiej sytuacji w pierwszej kolejności należy się zmierzyć z przywróceniem sprawności pojedynczym dyskom, a w dalszej kolejności odbudować strukturę logiczną raida. W związku z tym odzyskiwanie danych z macierzy RAID wymaga zwykle warunków laboratoryjnych, zapewniających bezpieczeństwo pracy z nośnikami wymagającymi otwarcia oraz wymiany uszkodzonych podzespołów na sprawne. Jednakże przy zachowaniu standardów odzyskiwanie danych z macierzy RAID to proces, który w rękach specjalistów kończy się pozytywnie, tj. przywróceniem dostępu do danych.