Trudno wyobrazić dziś sobie funkcjonowanie przedsiębiorstwa bez korzystania z baz danych. Nawet mała firma używa programów do przetwarzania informacji o klientach, historii kooperacji z nimi oraz rozliczeniach. Utrata bazy danych bywa zatem szczególnie dotkliwa, ponieważ brak dostępu do informacji paraliżuje zwykle pracę organizacji.

W takich sytuacjach profesjonalne odzyskiwanie bazy może być jedynym ratunkiem dla biznesu. Skontaktuj się z nami pod nr 530-690-690 lub wypełnij formularz zgłoszenia online.

Odzyskamy Twoją bazę danych!

Dysk z kartą Flash

Jesteśmy po to, by Ci pomóc

Utraciłeś dane, a może ktoś wykradł Twoje poufne informacje? Teraz już tylko krok dzieli Cię od rozwiązania problemu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu przeprowadzenia konsultacji. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania oraz zaproponują najwygodniejszą formę dostarczenia nośnika do naszej firmy.

Jeżeli zależy Ci na czasie możesz wypełnić formularz zgłoszenia online, oddzwonimy
niezwłocznie.

663 690 690 Zadaj pytanie Wypełnij zgłoszenie

Odzyskiwanie baz danych

Odzyskiwanie baz danych to operacja, której powodzenie decyduje niejednokrotnie o przyszłości organizacji, która dane utraciła. Większość współczesnych firm i instytucji używa do przetwarzania danych nowoczesnych rozwiązań w postaci programów typu CRM, czy B2B, które przechowują informacje w bazie danych. Zawarte są w nich zatem dane teleadresowe klientów, historia realizowanych na ich rzecz zamówień, faktury, zestawienia należności oraz wiele innych cennych informacji, niezwykle ważnych z punktu widzenia funkcjonowania danej organizacji. Bez dostępu do bazy danych wiele firm nie może prowadzić bieżącej działalności – nie ma dostępu do swej oferty, stanów magazynowych, czy możliwości wystawienia dokumentów sprzedażowych.

Programy, z których korzystają użytkownicy w danej organizacji instalowane są zwykle na serwerze zlokalizowanym w siedzibie firmy. Czasami, w mniejszych przedsiębiorstwach rolę serwera pełni główny komputer w biurze. Z kolei bardziej przezorni użytkownicy, albo ci, którzy nie chcą tworzyć całej infrastruktury IT w ramach własnej organizacji, korzystają z usług zewnętrznych dostawców usług chmurowych, w których przechowują swe bazy danych.

Brak dostępu do bazy danych wynika najczęściej z awarii urządzenia, na którym program z bazą był zapisany, a więc komputera, bądź serwera. Czasami to sami użytkownicy popełniają błąd i usuwają rekordy bazy. Omyłkowe wykasowanie bazy danych towarzyszy czasami pracom konserwacyjnym na serwerze, bądź aktualizacji oprogramowania.

Odzyskiwanie baz danych możliwe jest w przypadku nośników, do których organizacja posiada fizyczny dostęp. Nawet jeśli awarii uległ serwer, na którym przechowywane były firmowe bazy danych, ratunkiem będzie odzyskiwanie danych z macierzy. W przypadku przechowywania danych w chmurze, możliwość przywrócenia dostępu do danych zależeć będzie w dużej mierze od postanowień umowy zawartej z dostawcą chmury. W większości przypadków administrator zewnętrznej serwerowni nie udzieli zezwolenia na przeprowadzenie procesu odzyskiwania danych z jego zasobów.