Zdjęcia przechowywane są zwykle na kartach pamięci aparatów fotograficznych oraz kamer cyfrowych. Nowoczesne urządzenia mają także dosyć pojemną pamięć wewnętrzną, która pozwala na przechowywanie znacznych ilości fotografii. Dla skuteczności procesu Odzyskiwanie zdjęć kluczowe znaczenie ma intensywność użytkowania urządzenia po usunięciu zdjęć. Zapisywanie na nośniku nowych danych może nadpisać poprzednią zawartość.

Dlatego w przypadku utraty zdjęcia z telefonu, czy karty pamięci nie należy używać urządzenia do dalszej pracy.

Odzyskiwanie zdjęć. Nigdy wcześniej nie wykonywano takiej ilości fotografii jak w czasach obecnych, kiedy każdy staje się fotografem amatorem, wszyscy używają bowiem smartfonów wyposażonych w dobrej jakości aparaty. Wszystko to sprawia, że każdy z nas przechowuje niezliczone ilości zdjęć, w tym wielu niepotrzebnych ujęć.

Niemniej jednak, wśród całych albumów zdjęć, znajdują się również takie, które mają ogromne znaczenie dla ich właściciela. Czasami są to zdjęcia sentymentalne, innym razem ujęcia, bądź okoliczności, których nie można już powtórzyć.

Dotyczy to zwłaszcza osób zawodowo zajmujących się fotografią, ale także kiedy na zdjęciach ujęte są osoby, których nie ma już wśród nas. Dlatego odzyskiwanie zdjęć jest tak ważną i pożądaną usługą. Fotografie są zwykle unikalne, niepowtarzalne, niemożliwe do ponownego wykonania w takiej samej konfiguracji.

Odzyskiwanie zdjęć dotyczy zwykle urządzeń, na których były zapisane – zazwyczaj kart pamięci wykorzystywanych w aparatach fotograficznych, telefonów, smartfonów, a także dysków twardych. Utrata zdjęć może nastąpić na skutek awarii samego nośnika, ale także błędów użytkowników – wykasowania większej ilości fotografii niż zamierzono, czy wręcz przypadkowego usunięcia całej zawartości folderu ze zdjęciami.

Odzyskiwanie zdjęć wymaga zatem dostosowania narzędzi do okoliczności utraty danych. Skuteczną metodą w odniesieniu do odzyskiwania zdjęć z kart pamięci oraz telefonów jest zaawansowana technologia CHIP OFF, stosowana szczególnie kiedy urządzenie ma problemy z komunikacją, bądź zupełnie nie działa.

Odzyskiwanie zdjęć jest usługą w szczególności kierowaną do zawodowych fotografów, wykonujących zdjęcia na zlecenie swych klientów. Jeśli fotograf przypadkowo usunie dane, bądź uszkodzeniu ulegnie nośnik, na którym były przechowywane, będzie miał problem z wywiązaniem się z zobowiązania wobec klienta.

Nie ma również co liczyć na wyrozumiałość, jeśli sesja dotyczy np. wesela, czy innego wydarzenia, którego powtórzyć się nie da. Nawet ponowne wykonanie zwykłej sesji zdjęciowej w atelier fotografa może być kłopotliwe dla klienta. W zależności od charakteru fotografii oraz okazji, jaka przyświecała wykonaniu zdjęć, bywa, że klient musiał się do niej specjalnie przygotować – pójść do fryzjera, makijażysty, ubrać stosownie do okoliczności.

W takich sytuacjach profesjonalne odzyskiwanie zdjęć może być jedynym ratunkiem dla fotografa i jego biznesu. Skontaktuj się z nami pod nr 530-690-690 lub wypełnij formularz zgłoszenia online.

Dysk z kartą Flash

Jesteśmy po to, by Ci pomóc

Utraciłeś dane, a może ktoś wykradł Twoje poufne informacje? Teraz już tylko krok dzieli Cię od rozwiązania problemu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu przeprowadzenia konsultacji. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania oraz zaproponują najwygodniejszą formę dostarczenia nośnika do naszej firmy.

Jeżeli zależy Ci na czasie możesz wypełnić formularz zgłoszenia online, oddzwonimy
niezwłocznie.

663 690 690 Zadaj pytanie Wypełnij zgłoszenie