Poczta mail stanowi podstawę pracy i komunikacji ze światem wszystkich współczesnych firm i organizacji. Często informacje otrzymywane drogą mailową nie są chronione na dysku, czy serwerze firmy, lecz przechowywane są przez użytkowników wyłącznie w zasobach poczty. Utrata korespondencji mailowej może być zatem szczególnie dotkliwa.

Możliwość odzyskania danych z poczty email uzależniona jest od wielu czynników, w tym przyjętego modelu korzystania z poczty, tj:

  • Korespondencja obsługiwana jest przez program pocztowy, zapisany na nośniku fizycznym, np. na laptopie, komputerze, czy smartfonie – usunięte maile zwykle można bez trudu odzyskać
  • Korespondencja przechowywana jest wyłącznie na serwerach wirtualnych operatora poczty, tj. w chmurze, np. gmail, op, wp, yahoo – możliwość odzyskania danych uzależniona jest od ich uprzedniego zapisania na nośniku fizycznym

Odzyskiwanie poczty mailowej ze smartfona, czy komputera

Odzyskiwanie zawartości poczty mail dotyczy najczęściej urządzeń, na których korespondencja mailowa była obsługiwana, zatem komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów. Niekiedy cała poczta biurowa należąca do danej organizacji przechowywana jest także na firmowym serwerze. Odzyskiwanie danych z tych urządzeń wymaga zatem zastosowania narzędzi adekwatnych do okoliczności utraty danych, bądź typu usterki urządzenia.

Dysk z kartą Flash

Jesteśmy po to, by Ci pomóc

Utraciłeś dane, a może ktoś wykradł Twoje poufne informacje? Teraz już tylko krok dzieli Cię od rozwiązania problemu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu przeprowadzenia konsultacji. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania oraz zaproponują najwygodniejszą formę dostarczenia nośnika do naszej firmy.

Jeżeli zależy Ci na czasie możesz wypełnić formularz zgłoszenia online, oddzwonimy
niezwłocznie.

663 690 690 Zadaj pytanie Wypełnij zgłoszenie