Współczesne telefony komórkowe przestały pełnić wyłącznie rolę urządzenia do nawiązywania połączeń, lecz stały się mobilnymi centrami danych. W telefonach przechowujemy zarówno informacje prywatne, jak również kontakty, korespondencję i dokumenty wykorzystywane w pracy zawodowej. Usługa odzyskiwanie danych z telefonu jest skierowana dla wszystkich i prosimy o kontakt w celu zapoznania się ze szczegółami.

Jakie dane można odzyskać ze smartfona? Najczęściej są to:

  • wiadomości sms
  • zawartość programów pocztowych
  • historia komunikatorów internetowych, np. whatsapp, messeger
  • książka telefoniczna
  • lista połączeń
  • multimedia – zdjęcia i filmy
  • historia przeglądanych stron internetowych

Dysk z kartą Flash

Jesteśmy po to, by Ci pomóc

Utraciłeś dane, a może ktoś wykradł Twoje poufne informacje? Teraz już tylko krok dzieli Cię od rozwiązania problemu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu przeprowadzenia konsultacji. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania oraz zaproponują najwygodniejszą formę dostarczenia nośnika do naszej firmy.

Jeżeli zależy Ci na czasie możesz wypełnić formularz zgłoszenia online, oddzwonimy
niezwłocznie.

663 690 690 Zadaj pytanie Wypełnij zgłoszenie

Odzyskiwanie danych z telefonu, a także odzyskiwanie danych ze smartfona to usługa dedykowana  użytkownikom urządzeń mobilnych. Współczesne telefony służą dziś nie tylko do komunikacji głosowej, w dużej mierze uzupełniają, bądź zastępują pracę komputerów.

W pamięci telefonów przechowywane są więc zdjęcia, maile z poczty elektronicznej, czy dokumenty. Z telefonów korzystamy zarówno na potrzeby prywatne, jak również w związku z pracą zawodową. Awaria telefonu skutkująca brakiem dostępu do danych, bądź przypadkowe usunięcie danych przez użytkownika oznacza więc dla niego zazwyczaj brak możliwości korzystania z danych.

Odzyskiwanie danych z telefonu sprowadza się zatem do przywracania dostępu do wiadomości sms, korespondencji prowadzonej przy użyciu komunikatorów internetowych, jak WhatsApp, Messenger, czy Viber, korespondencji mailowej, zawartości różnych programów i aplikacji zainstalowanych na smartfonie, multimediów – zdjęć i filmów, a także historii przeglądanych stron internetowych.

W przypadku telefonów uszkodzonych fizycznie, w których awarii uległa np. płyta główna, bądź kiedy telefon upadł właścicielowi, odzyskiwanie danych z telefonu polega na wykorzystaniu metody CHIP OFF, czyli wyczytania danych bezpośrednio z kości pamięci.

Oczywiście po takiej operacji telefon nie nadaje się do dalszego użytku, ale po pierwsze do laboratorium data recovery trafia on zwykle uszkodzony, a po drugie dane są dla klienta zwykle o wiele więcej warte niż urządzenie. Odzyskiwanie danych ze smartfona oznacza zatem dla niektórych klientów jedyny ratunek przed całkowitą utratą danych.